Верховний суд встановив термін давності при стягненні податкового боргу

Податкові органи втрачають право стягувати податковий борг після трьох років з дня його виникнення.

Такий висновок зробив Верховний суд після розгляду скарги підприємця, повідомляє сайт «Судова влада».

Рішення суду обумовлює, що у разі спливу 1 095-денного строку з дня виникнення податкового боргу він визнається безнадійним і списується разом з нарахованими на нього пенею та штрафними санкціями. Податковий орган після цього не може вживати заходи, аби його стягнути.

Верховний суд розглядав касаційну скаргу фізособи-підприємця на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду та Львівського апеляційного адміністративного суду.

Державна податкова інспекція позивалася до підприємця про стягнення податкового боргу, який на 31 грудня 2009 року становив 20 тис. 196 грн.

Узгоджені з ДПІ суми податкового зобов’язання він у 2013−2016 роках сплачував несвоєчасно, тому податківці нараховували пеню за несвоєчасну сплату. У 2016 році звернулися до суду, аби стягнути 11 тис. 150 грн з підприємця.

Рішення Верховного суду визначило, що термін звернення контролюючого органу відповідно до ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України закінчився у 2012 році. Тому ДПІ не мала права у 2016 році звертатися до суду з вимогами про стягнення пені, яка нарахована на борг, який погасили через 1095 днів з дня його виникнення.

«Аргумент»

admin