Найєм про побиття активістів: «Беркут» у лавах Нацполіції – це міна уповільненої дії

У лавах поліції досі працюють колишні співробітники підрозділу спеціального призначення «Беркут». Цей факт добре відомий усім, зокрема й міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та керівництву Національної поліції.

Про це написав народний депутат Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook, коментуючи дії поліцейських, які били лежачих затриманих активістів.

На його думку, співробітників поліції, що застосували силу до лежачих, має бути звільнено. Однак, зауважив Найєм, звільнення цих правоохоронців – це не лікування, а заліковування, оскільки корінь лежить в іншому.

У поліції, зазначив нардеп, усе ще працюють колишні співробітники «Беркуту». Вони залишилися в системі, бо зручні, безвідмовні й не мають чого втрачати. Після всього пережитого вони впевнені, що їм усе зійде з рук. Екс-«беркутівці», зазначив Найєм, прикриваючись прапором «підрозділів спеціального призначення», без жодних наслідків можуть виконувати будь-яку чорну роботу.

«Беркут в лавах Національної поліції – це міна уповільненої дії. Вони задають тон, диктують правила і поширюють вірус вседозволеності, який рано чи пізно виллється в зіткнення, конфлікти і відкриті протистояння. Саме проти цих норм і правил ми виступали на Євромайдані. І саме це стало іскрою в 2013 році», – наголосив нардеп.

За його словами, співробітники Нацполіції, як і раніше, уникають ідентифікації на службі.

«Якби співробітник, який завдав ногою удар в обличчя активісту знав, що його легко ідентифікувати і знайти за номером жетона на шоломі або бронежилеті, найімовірніше, оскал був би не таким звірячим», – переконаний нардеп.

Однак, додав нардеп, Міністерство внутрішніх справ чинить опір ухваленню нових законів про обов’язкову ідентифікацію співробітників Нацполіції і Нацгвардії, наполягаючи, що зайва відкритість загрожуватиме правоохоронцям розправою.

Нагадаємо, 9 лютого перед мітингом Юлії Тимошенко поліція затримала активістів ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?». Невдовзі активістів відпустили, але відібрали особисті речі. Активісти намагалися повернути речі, але їх жорстко побила поліція.

admin

Добавить комментарий