Найєм про побиття активістів: «Беркут» у лавах Нацполіції – це міна уповільненої дії

У лавах поліції досі працюють колишні співробітники підрозділу спеціального призначення «Беркут». Цей факт добре відомий усім, зокрема й міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та керівництву Національної поліції.

Про це написав народний депутат Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook, коментуючи дії поліцейських, які били лежачих затриманих активістів.

На його думку, співробітників поліції, що застосували силу до лежачих, має бути звільнено. Однак, зауважив Найєм, звільнення цих правоохоронців – це не лікування, а заліковування, оскільки корінь лежить в іншому.

У поліції, зазначив нардеп, усе ще працюють колишні співробітники «Беркуту». Вони залишилися в системі, бо зручні, безвідмовні й не мають чого втрачати. Після всього пережитого вони впевнені, що їм усе зійде з рук. Екс-«беркутівці», зазначив Найєм, прикриваючись прапором «підрозділів спеціального призначення», без жодних наслідків можуть виконувати будь-яку чорну роботу.

«Беркут в лавах Національної поліції – це міна уповільненої дії. Вони задають тон, диктують правила і поширюють вірус вседозволеності, який рано чи пізно виллється в зіткнення, конфлікти і відкриті протистояння. Саме проти цих норм і правил ми виступали на Євромайдані. І саме це стало іскрою в 2013 році», – наголосив нардеп.

За його словами, співробітники Нацполіції, як і раніше, уникають ідентифікації на службі.

«Якби співробітник, який завдав ногою удар в обличчя активісту знав, що його легко ідентифікувати і знайти за номером жетона на шоломі або бронежилеті, найімовірніше, оскал був би не таким звірячим», – переконаний нардеп.

Однак, додав нардеп, Міністерство внутрішніх справ чинить опір ухваленню нових законів про обов’язкову ідентифікацію співробітників Нацполіції і Нацгвардії, наполягаючи, що зайва відкритість загрожуватиме правоохоронцям розправою.

Нагадаємо, 9 лютого перед мітингом Юлії Тимошенко поліція затримала активістів ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?». Невдовзі активістів відпустили, але відібрали особисті речі. Активісти намагалися повернути речі, але їх жорстко побила поліція.

admin