Пашинський просуває держзакупівлю бронетехніки у пов’язаної з ним компанії

Глава комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони народний депутат Сергій Пашинський активно просував включення в оборонне замовлення закупівлі бронеавтомобілів «Варта», які виробляє пов’язане з ним приватне підприємство.

Про це інтернет-виданню UA1 розповіло джерело в парламенті.

За його словами, броньовики «Варта» закуповувалися з кінця 2015 року, і є висока ймовірність, що й у 2019 році їх виробникові забезпечать держзамовлення.

Раніше на випробуваннях «Варта» зарекомендувала себе настільки погано, що партії цих автомобілів, які поставляються в Національну гвардію і Міноборони, відбраковували й відправляли виробникові на доопрацювання. Всього за три роки було проведено вісім модифікацій «Варти», що свідчить про її конструктивні недоліки.

Виробництвом бронеавтомобіля займається компанія «Українська бронетехніка», колишня «Укрголовпак», що виготовляла пластикову тару. Це єдина приватна компанія, яка одержала держгарантії на виробництво бронетехніки.

Директор підприємства Олександр Кузьма є племінником Миколи Кузьми, помічника нардепа Сергія Пашинського на громадських засадах.

Сам депутат і його однопартійці по «Народному фронту» Арсен Аваков і Олександр Турчинов одразу ж після презентації бронеавтомобіля у 2015 році заявили про масштабні закупівлі «Варти» без проведення випробувань за стовідсотковою передоплатою.

За чотири роки підприємство підписало контракти на поставку 138 автомобілів загальною вартістю 1,03 млрд гривень. Формально поставлено 60 машин, після відбракування в експлуатації перебуває 20 бронеавтомобілів, інші доопрацьовуються з урахуванням зауважень.

Як зазначається, у конструкції машини є непереборні недоліки внаслідок використання білоруських шасі МАЗ 5434, розроблених у 1959 році для лісовозів.

Спочатку керівництво компанії анонсувало вартість бронеавтомобіля в межах 5 млн гривень. В оборонному замовленні на 2018 рік розрахункова вартість «Варти» була 6,7 млн, але зрештою контракт було підписано на 49 машин вартістю 7,6 млн гривень за одиницю.

При цьому не розглядалися альтернативні пропозиції великих профільних підприємств, таких як Львівський бронетанковий завод, КРАЗ, корпорація «Богдан» і «Кузня на Рибальському».

Як повідомлялося, глава комітету з нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський на час призовної кампанії в Україні відправив свого молодшого сина Артема в Дубай, щоб уникнути його призову в армію.

admin