Безвіз під загрозою: Україна не виконала одну з вимог ЄС

Європейський союз розкритикував чинну владу за відмову скасувати електронне декларування для антикорупційних активістів.

Заява європейського комісара з питань європейської політики сусідства Йоханнеса Хана, яка опублікована на сайті Єврокомісії, пов’язана з тим, що першого квітня закінчується термін подачі декларацій для громадських активістів.

За його словами, чинна влада не виконала своїх зобов’язань перед ЄС, які були дані в обмін на надання безвізового режиму. Відмова скасовувати декларування для антикорупційних активістів, на думку Хана, суперечить європейським прагненням України. Крім того, це рішення йде в розріз з рекомендаціями міжнародних партнерів.

Також єврокомісар зазначив, що народні депутати зобов’язані скасувати декларування для громадських активістів, оскільки ця норма суперечить Угоді про асоціацію.

Водночас заступник міністра іностранніх справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що порушення цієї обіцянки не призведе до скасування безвізового режиму, пише Новое время.

Нагадаємо, Європейський Союз хоче бачити від української влади «більше рішучості» в проведенні реформ і боротьби з корупцією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *