Держава допомагає розвивати агробізнес раднику Порошенка Косюку

Український мільярдер, радник президента Петра Порошенка та власник одного із найдорожчих брендів «Наша Ряба» Юрій Косюк планує вкласти 200 млн євро у завод у французькій провінції Бретань та придбати ще кілька заводів по Євросоюзу.

Про це повідомляє 24 канал.

«Потреба у новому заводі зрозуміла: «Миронівський хлібопродукт» Косюка активно нарощує експорт курятини до країн Євросоюзу. МХП лідирує у цьому і використовує майже усю безмитну квоту, яку надав ЄС для підтримки українського бізнесу», – пише видання.

Зазначається, що на заводі працюватимуть французи, тому податки сплачуватимуться до казни Франції.

«Косюк працював в апараті президента. Не секрет, що апарат президента у нас є одним з пунктів для прийняття рішень, тобто питання сільськогосподарських дотацій також лобіюється в рамках АП», – сказав податковий аналітик Данило Монін.

Як повідомляється, надуспішне підприємство Косюка минулого року отримало від держави 1,4 мільярда гривень державних агродотацій. Це 30%, всієї виділеної аграріям держдопомоги на рік. Ще 3,3 мільярда МХП отримало, як відшкодування експортного ПДВ. Хоча до бюджету підприємство сплатило на півмільярда менше.

Порядок розподілу дотацій на 2017 рік прописаний в законі. Принцип: хто сплатив більший податок на додану вартість, той і отримує гроші з бюджету, зазначає видання. Експерти переконані, урядовці та депутати пропустили цю схему, саме через лобіювання виробників курятини.

«Це безпосередній конфлікт інтересів і прямі домовленості. Ми знаємо про історію відносин Порошенка і Косюка. Відповідно тут прослідковується і в квоті на постачання курятини, і в дотації, яка виділяється на МХП», – зазначила політичний консультант SIK-Group Катерина Одарченко.

Експерти обурюються – підтримувати за державний кошт уряд мав би малий та середній бізнес, а не агрохолдинги.

Сам любитель дорогого відпочинку та шикарних маєтків розповідати про податки та дотації відмовився.Нагадаємо, раніше співзасновник Центру дослідження корупції й організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван назвав президента Петра Порошенка корумпованим бізнесменом, навколо якого багато небезпечних людей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *