Французи невтішно оплакують Собор Паризької Богоматері: які реліквії можливо втрачено

З палаючого Собору Паризької Богоматері винесли головну святиню – терновий вінець Ісуса Христа, разом з тим частину унікальних реліквій, ймовірно, втрачено.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про порятунок тернового вінця в ефірі Le Parisien повідомив ректор собору Патрік Шове.

“Ми врятували терновий вінець, туніку святого Людовіка. Всередині вдалося також врятувати кілька картин, але великі полотна винести було неможливо”, – повідомив він.

Напередодні The Guardian повідомляв про можливу втрату віконних “рози” Нотр-Дама XIII століття. Також повідомлялося, що пожар не торкнувся головних реліквій, оскільки їх перенесли до Ризниці Собору напередодні реставрації. Вогню не вдалося знищити фасад і дві головні вежі собору, все інше згоріло.

Західна “роза” — головна 

Французи невтішно оплакують Собор Паризької Богоматері: які реліквії можливо втрачено

Південна “роза”

Французи невтішно оплакують Собор Паризької Богоматері: які реліквії можливо втрачено

Північна “роза” 

Французи невтішно оплакують Собор Паризької Богоматері: які реліквії можливо втрачено

Відзначимо, в соборі зберігався терновий вінець Ісуса Христа. Відомо, що до 1063 року реліквія зберігалася на горі Сіон (Єрусалим), звідки її перевезли в палац візантійських імператорів у Константинополі. Однак Балдуїн II де Куртене (останній імператор Латинської імперії) заклав реліквію у Венеції. Надалі через брак коштів він не зміг її викупити. У 1238 році король Франції Людовик IX придбав вінець у візантійського імператора. У 1239 році терновий вінець внесли в Нотр-Дам. У 1248 при королівському палаці на острові Сіте відкрили Святу каплицю Сент-Шапель для зберігання вінця. Реліквія перебувала в каплиці до Французької революції, а далі вінець передали в скарбницю Нотр-Дам-де-Парі.

Французькі ілюстратори віддають данину великому творінню

Нагадаємо, пожар в Соборі почався близько восьмої вечора 15 квітня. Вже через годину обвалилися дах і шпиль. Попередня причина пожежі — будівельні роботи. Нотр-Дам горів понад п’ять годин, пожежники взагалі сумнівалися, що вогонь вдасться зупинити. Пожежники довго не могли впоратися з вогнем через брак потужності брандспойтів. При гасінні постраждав один пожежний, він обгорів під час ліквідації загоряння. Острів Сіте, де розташований собор, був евакуйований. В кінцевому рахунку в МВС заявили, що основні конструкції Собору, на щастя, збережені.

На місці трагедії був присутній президент Франції Еммануель Макрон. Він пообіцяв, що Собор Паризької Богоматері буде відновлено: «Я урочисто заявляю сьогодні, що ми відновимо цей кафедральний собор. Всі разом. Це, без сумніву, частина  Франції. І проект, який у нас буде на роки вперед».

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон обурена жартом відомого українського політтехнолога Тараса Березовця, пов’язаним із пожежею в Соборі Паризької Богоматері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *