Голові КСУ Шевчуку висловили недовіру – ЗМІ

Голові Конституційного суду України (КСУ) Станіславу Шевчуку судді висловили недовіру.

Про це інформує Дзеркало тижня з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що за рішення проголосували більшість суддів.

Уранці 14 травня Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії щодо його можливих порушень, натомість запропонував розглянути конституційність закону про люстрацію. Пропозицію Шевчука колеги не підтримали – і він покинув засідання. Комісія розглядала висновок вже без Шевчука.

У результаті комісія прийшла до висновку про «наявність підстав для звільнення Шевчука».

«Допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком С. В. порушення Конституції і законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій», – йдеться у звіті.

Водночас Українська правда зазначає, що колеги Шевчука хотіли таким чином переконати його самостійно піти з посади.

Висловлення недовіри не передбачене законом «Про Конституційний Суд», як і право суддів звільняти свого голову. Законом прописана єдина процедура дострокового звільнення голови суду: у разі подання ним відповідної заяви та підтримки колег.

Через те, що Шевчук не хоче залишати посаду голови, члени КС планують взятись за його звільнення з посади судді загалом.

Нагадаємо, на початку травня ЗМІ повідомляли, що Станіслава Шевчука вже 14 травня можуть звільнити із займаної посади та судді через системні порушення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *