Інфляція почала знижуватися: у Нацбанку повідомили хорошу новину

Інфляція в Україні, яка за підсумками жовтня сповільнилася до 6,5%, до кінця поточного року може знизитися майже до 6% порівняно з 9,8% у 2018 році та 13,7% у 2017 році.

Loading…

Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

“Ми маємо сильний дезінфляційний тренд. На кінець року очікуємо інфляцію близько 6% – це трохи вище, ніж наш коридор 5% /- 1 процентний пункт (п. п.). Але насправді є шанс, що ми потрапимо в цей коридор, оскільки бачимо дуже сильне зниження інфляції”, – сказав він на Ukrainian Wealth Management Forum.

“У наступному році інфляція перебуватиме у межах цього коридору 5% /- 1 п. п.”, – додав Чурий.

Він також нагадав, що, згідно з базовим сценарієм, облікова ставка може знизитися до 9% у кінці 2020 року і до 8% до кінця 2021 року. Зараз, нагадаємо, облікова ставка становить 15,5%.

“Тобто ставки будуть знижуватися для тих, хто ухвалює інвестиційні рішення. Це означає, що, напевно, потрібно заходити в більш довгі інструменти, таким чином фіксуючи свою прибутковість”, – додав заступник голови Нацбанку.

Як повідомлялося, НБУ весь цей рік утримував прогноз інфляції на 2019 рік на рівні 6,3% з подальшим зниженням її до 5% у 2020 році і утриманням її на цьому рівні у 2021 році.

Відомо, що бюджет-2020 передбачає, що ВВП України у 2020 році зросте на 3,7%, а річна інфляція складе 5,5%.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ціна на газ для українців під час цього опалювального сезону буде стабільною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *