15.04.2021

Корчак заблокувала розслідування НАБУ

Антикорупційне бюро заявляє про категоричну незгоду із затвердженими роз’ясненнями Нацагенції з питань запобігання корупції, згідно з якими самостійно розпочаті кримінальні провадження на основі електронних декларацій вважатимуться незаконними.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві на сайті НАБУ.

Як зазначається, на думку відомства Корчак, слідчі не можуть розпочати досудове розслідування, доки НАЗК не проведе повну перевірку е-декларації чиновника та не встановить фактів порушення антикорупційного законодавства.

У роз’ясненні Агентство стверджує, що відкриття кримінальних справ за статтями про неправду в деклараціях та про незаконне збагачення без їхнього висновку вважатимуться необґрунтованим втручанням у приватне життя посадовців.

Бюро ж заявляє, що НАЗК таким рішенням не лише вийшло за межі своїх повноважень у намаганні змінити визначений Кримінальним процесуальним кодексом порядок початку досудового розслідування, а й перейняло повноваження самого Конституційного суду.

НАБУ наголошує, посилаючись на статтю 214 КПК, що слідчий або прокурор не пізніше 24 годин має право невідкладно внести відомості до ЄРДР після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, або ж після самостійного виявлення з будь-якого джерела. Тому висновки, викладені в рішенні Нацагентства за результатами перевірки е-декларацій, не можуть розглядатися як єдине можливе джерело про незаконне збагачення.

У Бюро додають, що це роз’яснення не лише може зруйнувати вже відкриті кримінальні справи на основі е-декларацій (у 2017-му близько 80-ти), а й фактично узалежнить їхню роботу від Національного агентства з питань запобігання корупції.

Раніше повідомлялося, що уряд затвердив людину Порошенка членом НАЗК.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *