Кохання крізь призму живопису: 11 картин-поглядів на людські почуття

Близькість, ніжність, взаємопроникність, пристрасть, бажання – це почуття, які неможливо зробити універсальними у розумінні для всіх людей. Протягом життя ми збираємо на собі відбитки цього світу, відтак і асоціації із цими поняттями та й саме їхнє переживання також індивідуальні. До Дня закоханих 24 канал зробив для вас підбірку картин про відтінки людських почуттів з погляду одинадцяти митців.

1. Анрі Тулуз-Лотрек «Ліжко», 1893

Лотрек був небайдужим до нічного життя Парижа. На своїх картинах він нерідко зображував життя танцівниць кабаре і проституток. 

Читайте також: Хто малював Різдво – Ван Гог чи Далі? Тест на знання зимових фантазій художників

На картині «Ліжко» – дві дівчини (може здатись, що одна з фігур – чоловік, але ні, це дівчина із короткою стрижкою). Навряд на полотні можна вгледіти сексуальне бажання жінок, проте, очевидно, перед нами все ж інтимна сцена у значенні людської близькості. З одного боку, те, що танцівниці кабаре не мали достатньо фінансів, аби винаймати окрему кімнату або принаймні мати особисте ліжко – було звичною справою. З іншого – по картині розливаються тепло, ніжність і відчуття безпеки. Так, наче зображені жінки захищають одна одну від цілого світу. І, ймовірно, байдужого світу.

Сам Лотрек про картину сказав так: «Це саме уособлення чуттєвої насолоди». Автор демонструє нам інший бік романтичної любові – чарівність моментів спокою, тиші і затишку. 

Кохання крізь призму живопису: 11 картин-поглядів на людські почуття
Анрі Тулуз-Лотрек «Ліжко»

Гомофоби і гомофобки можуть назвати картину прикладом «дегенеративного мистецтва» або опинитись на першій стадії моделі Кюблер-Росс, заявивши, що на полотні просто дві коліжанки. Тож принагідно повідомляємо, що «Ліжко» – це лише одна робота з циклу картин. І, не хотілось би декого розчаровувати, але на наступній картині жінки вже цілуються. 

 Кохання крізь призму живопису: 11 картин-поглядів на людські почуття
Анрі Тулуз-Лотрек «У ліжку: Поцілунок»

2. Керрі Джеймс Маршалл «Повільний танець», 1993

Дивовижна картина. З виразу обличчя жінки може здатися, що танок їй не дуже й до вподоби. А якщо поглянути на картину під іншим кутом? Обжита квартира, дві тарілки після вечері, музика… Можливо, вони за довгий час лишилися лише вдвох? І жінка демонструє мовчазне задоволення від інтимності моменту? 

Керрі Джеймс Маршалл «Повільний танець»

Та ходять чутки, що Маршалл надихнувся сценою з фільму «Вбивця овець». І з неї випливає ще одне трактування картини.

Фрагмент з фільму «Вбивця овець»: дивіться відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *