Митрополит МП попросив Путіна звільнити українських моряків

Митрополит Сарненський і Поліський Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Анатолій закликав президента Росії Володимира Путіна допомогти звільнити українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці.

Відповідне звернення опубліковане на офіційному сайті єпархії.

Митрополит Анатолій назвав захоплення моряків «продовженням воєнних дій чотирьох років, від яких втомився народ України та Росії».

Анатолій вказав, що не може давати оцінку політичним подіям, проте його християнський обов’язок «як архієрея Православної церкви, об’єднаних одним Христом двох сусідніх народів та держав» зобов’язує його співчувати морякам та їхнім сім’ям, «враховуючи, що один моряк родом з Полісся».

«Цей біль зобов’язує мене звернутися до Вас, Пане Президенте, с проханням про звільнення наших моряків з полону, аби вони змогли зустріти Різдво Христове з люблячими близькими», – вказав митрополит.

Нагадаємо, 25 листопада російські силовики захопили два артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» разом з екіпажами – 23 військовослужбовцями ВМС ЗС України та одним співробітником СБУ.

Росія звинувачує українських військових у порушенні «держкордону» РФ під час переходу з Одеси до Маріуполя. Так званий суд у Криму заарештував всіх заручників до 25 січня 2019 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *