Нацрада – це орган для репресій: Влащенко розповіла про утиски ZIKу

Прийшов час відділити журналістику від політики і визначити нові принципи формування Нацради. Зараз члени регулятора – представники президента та Верховної Ради. Тож усі вони є просто виразниками інтересів політики.

Про це під час спільного телемарафону телеканалів ZIK, NewsОne та «112 Україна» «Несвобода слова» заявила генеральна продюсерка телеканалу ZIK Наташа Влащенко.

Вона розповіла: на телеканал ZIK було декілька атак. Найперша – після інтерв’ю з Андрієм Портновим.

«У цьому брали участь не лише багато депутатів «Народного фронту», але й державні чиновники, таким, зокрема, є і Артем Шевченко. Друга атака була здійснена «Братством» і Корчинським. Вони сказали, що причина атаки – їм здається, ніби канал має змінити власника. Лише на цій підставі вони прийшли до каналу, пробули там два тижні, просто дестабілізували роботу каналу. На канал люди заходили через чорний хід. Як вони поводились біля наметів ми навіть виставляли в інтернет. Їм там дуже було весело», – наголосила Влащенко.

Після цього ZIK просто був змушений звернутись до парламентського Комітету з питань свободи слова. Однак, на засіданні активно поводились лише Ольга Червакова та Юрій Павленко. Усі інші члени комітету не захищали журналістів. Навіть, коли Корчинський заявив, що прийде із «Братством» додому до Влащенко, на це ніхто не звернув великої уваги.

«Третя атака була, коли я запросила до себе на інтерв’ю пана Лавриновича, який, до речі, до цього досить багато був на ефірах. Весь канал був обклеєний моїми портретами, з яких стікала кров. Автором цього «шедевру» була організація, яку очолюють депутати Висоцький та Левус. Це також представники «Народного фронту». Я тоді звернулась до Аваков і попросила, щоб він знайшов своїм депутатам якусь роботу», – зазначила генпродюсерка ZIKу.

За її словами, правоохоронні органи не реагували належним чином на усі ці речі. Навіть після подання заяви на Корчинського, слідчий приходив лише раз, а потім все затихло.

«Думаю, це одна із причин, чому фейкові громадські організації так спокійно почуваються і роблять речі, які здійснюють розбалансування журналістської спільноти і атаки на журналістів», – наголосила Влащенко.

На її думку, прийшов час відділити журналістику від політики. Мовляв, політики уже багато років вважають журналістику власним інструментом, за допомогою якого можуть вирішувати свої проблеми. На журналістів, які цьому не підкоряються, чиниться атака.

«Є окремий контролюючий орган – Нацрада. Та мені видається, що це не контролюючий орган, а орган для репресій. Як ми знаємо, половина його людей – представники президента, а половина – Верховної Ради. Таким чином, ці люди є просто виразниками інтересів політики. Мені здається, це пора припиняти. Склад Нацради має бути іншим, вона має формуватися за абсолютно іншими принципами. Інакше фіналу цьому ніколи не буде», – підкреслила Наташа Влащенко.

Як повідомлялось, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 22-23 липня заявила, що  проведе позапланову виїзну перевірку телеканалу NewsОne.

Сьогодні, 5 вересня, Нацрада з телебачення і радіомовлення у четвер планує розглянути питання результатів перевірки телеканалу NewsOne. Згідно з проектом рішення, регулятор планує звернутися з позовом до суду щодо анулювання ліцензії мовника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *