Навіщо Вакарчуку політика та чи зможе він пройти до Ради: думка політолога

Про партію Вакарчука «Голос», їх шанси пройти до влади, стосунки Коломойського та Зеленського, розпуск Ради та перші кроки нового президента – у прямому ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.

Про похід Вакарчука до влади

– Партія «Голос» Святослава Вакарчука має позиції правоцентриської партії ліберального толку, які були окреслені. Якщо послухати самого музиканта і його команду, то можна зрозуміти ідеологічні рамки, в яких буде рухатися політична сила.

Читайте також: Хто такий Святослав Вакарчук: біографія музиканта і лідера партії «Голос»

– Перспективи партії Вакарчука кращі, ніж малюють соціологи. Тому що будь-яке дослідження до того, як політик заявив, що піде до влади, він демонструє лише певні сподівання, наміри і це дуже некоректно. Якщо ми подивимося соціологію новообраного президента Володимира Зеленського до того, як заявив, що піде в політику, то він був аутсайдером.

– Якщо ми б подивилися соціологію по Ігорю Смішку за рік до виборів, то теж було зрозуміло, що це абсолютний аутсайдер. Потім побачили зворотню картинку. Тому, скоріше за все, реальну підтримку Вакарчука побачимо десь за два-три тижні після того, як він оголосив про свої амбіції.

голос вакарчук вибори
Представники партії «Голос»

– Треба дивитися, яка є стеля для набрання рейтингів, тому що цілком ймовірно, Вакарчук може претендувати на виборців, які умовно не знайшли свого кандидата в другому турі президентських виборів. Також він може взяти тих виборців, які голосували за Петра Порошенка, як за менше «зло» по відношенню до Володимира Зеленського.

– У новообраного президента він може взяти того виборця, який знаходиться на Західній та Центральній Україні, молодшого та середнього віку для якого Зеленський був менше зло по відношенню до Порошенка. Це 15-20%.

– Святослав Вакарчук завжди перебував у суспільно політичному полі і в статусі лідера думки. Тому від політики далеко він не відходив, але й не занурювався. Напевно, він зробив висновки з минулого походу до влади і зрозумів, що в політику треба йти в суб’єктному стані, а не об’єктному. І тому зараз вирішив створити свою політичну силу. Судячи з того, що він говорив – це буде не той Вакарчук, що 15 років тому.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *