Перед Зеленським – три варіанти приватизації країни: хто платитиме чиновникам

Володимир Зеленський може змусити парламент проголосувати за що завгодно. Може скасовувати недоторканність, концентрувати силові повноваження, розставляти на ключових посадах довірених людей. Але ключове питання залишиться тим самим: а хто буде платити чиновникам?

Про це у своєму відеоблозі «Грані правди» розповів журналіст Павло Казарін.

Читайте також: Эволюция Зеленского: сработает ли «чудотворный эффект» Кремля

На його думку, у ситуації з чиновниками є кілька варіантів.

Перший. Влада вольовим рішенням піднімає зарплати. Робить держслужбу привабливою для тих, хто не хоче брати хабарі. Пояснює виборцю, що кілька тисяч доларів – це адекватна компенсація для чиновника середнього рівня. Отримує право на те, щоб говорити про реальну зміну правил гри. Попутно – несе іміджеві витрати.

Другий. Влада зберігає систему доплат в конвертах. Вибудовує схеми в держкомпаніях, на митниці або в податковій – без яких неможливо забезпечити потрібну кількість «кеша». Або домовляється з фінансово-промисловими групами про спільне управління держапаратом.

Третій. Влада не робить нічого. Дозволяє олігархам і далі приватизувати держапарат. Бореться з наслідками, а не з причиною. Ритуально заарештовує корупціонерів, на місце яких неминуче приходять інші корупціонери.

Ця ситуація неминуча – фінансова подушка безпеки, що дозволяє не озиратися на офіційну зарплату, є далеко не у всіх, хто готовий сьогодні інвестувати свої знання і досвід в налагодження держмашини. Будь-які законопроекти нової влади не скасують зарплатне питання. Тому що саме від нього залежить те, хто, в кінцевому рахунку, приватизує країну,
– наголосив Казарін.

Він підсумував, що зрештою приватизувати країну можуть:

  1. або фінансово-промислові групи,
  2. або персональна вертикаль Володимира Зеленського,
  3. або суспільство – якщо нова влада набереться сміливості зламати систему тотального лицемірства.

«І якщо ми не побачимо рішення – це буде означати, що воно вже прийняте», – додав Казарін.

Відео повного відеоблогу Павла Казаріна «Грані правди» за 15 вересня 2019

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *