Політв’язень Карпюк просить родину не приїжджати до нього у російську тюрму

Український політв’язень Микола Карпюк просить рідних не відвідувати його у в’язниці РФ, бо переживає, що їх катуватимуть.

Про це у сюжеті 5 каналу повідомив адвокат Ілля Новіков.

Зокрема, Новіков зауважив: коли Миколу привезли до слідчого відділу ФСБ Північного Кавказу, до нього застосовували тортури. Наприклад, вимагали підписати свідчення, показуючи світлини сина і погрожуючи його вбивством.

«Микола сам наполягає, щоб ані його дружина, ані його син Тарас, який уже п’ять років його не бачив, усе ж таки не їхали до нього на побачення», – сказав він.

Нагадаємо, у травні 2016 року суд у Грозному засудив українців Карпюка і Клиха, що нібито брали участь у Першій чеченській війні у 1995 році на боці повстанців. Чоловіків позбавили волі на 22,5 і 20 років.

Обидва засуджених обвинувачення заперечують: ніколи не були у Чечні і не брали участі в бойових діях. У 2017 році Росія відмовила у переданні Україні Клиха і Карпюка. Останнього утримують у в’язниці «Володимирський централ».

Як повідомлялося, «суд» в Росії відмовив у зміні запобіжного заходу на домашній арешт українському полів’язню Павлу Грибу, у якого констатували погіршення стану здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *