Професор із США назвав причину агресії Кремля

В основі агресії Росії проти України лежить не ідея «слов’янської єдності», а страх Кремля перед непоправними втратами військово-промислового комплексу, більша частина якого була зосереджена в Україні.

Таку думку в інтерв’ю «Обозревателю» висловив російський і американський історик, теоретик мистецтва і культури, філософ, кінознавець, філолог, професор Нью-Йоркського університету Михайло Ямпольський.

«Ведуться розмови про якусь слов’янську єдність, про «Новоросію»… Але насправді мені видається, що реальним механізмом був військово-промисловий комплекс», — сказав він.

Як пояснив Ямпольський, «російська оборонна промисловість в значній мірі знаходилася в Україні. Всі ці вертолітні двигуни, системи навігації для ракет, оптичні прилади — все це виготовлялося в Україні і в Білорусі. Тому я думаю, у Путіна був страх, що вся російська оборонка — єдиний зв’язок з культом державності і державної сили — може впасти. Від цього така істерична реакція на ці розмови про відхід в НАТО, в Європу і т.д. Тому відпустити Білорусь і Україну було для них невротично важко».

Експерт наголосив: армія являє собою «головну символічну сферу ідентифікації росіян із силою».

«У Росії більше немає ані економіки, ані науки. Тільки бомби, ракети та їхній зв’язок із державністю дозволяє щось тримати разом», — констатував він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *