Путін буде воювати проти України методами Гітлера: на які удари чекати

Главі МЗС Росії Сергію Лаврову не звикати говорити дурниці у великому обсязі, проте у своєму інтерв’ю «Комсомольской правде», що вийшло кілька днів тому, він перевершив себе. Втім, у потоці маячні зі Смоленської площі можна знайти дещо цікаве – зокрема для розуміння майбутніх дій Москви проти України і того, в яких сферах чекати агресії та ударів.

Лавров публічно знайшов пояснення ситуації у російсько-американських відносинах. Мовляв, тепер ними керує не держсекретар Майк Помпео, а помічник президента з питань національної безпеки Джон Болтон, «яструб» зі значним досвідом. Проте це пояснення (як і показові крокодилячі сльози за договором про РСМД) відійшло на другий план після коментарів про російсько-українські відносини.

Міністр закордонних справ РФ заявив, що воювати проти України Росія не збирається, проте готова давати відсіч “провокації” в Криму. Довідково зауважу, що окупований півострів росіяни перетворили на справжню військову базу. Лавров заявив, що Москва хоче “зберегти” Україну для цивілізованого світу, стверджуючи, що «переважна більшість громадян України» бажає краху своєї нинішньої влади. Подібне твердження цілком зрозуміло викликало негативну реакцію офіційного Києва. Втім, зіпсувати російсько-українські відносини ще більше навряд чи можливо.

Читайте також: Розраховували, що загинуть: Путін зробив скандальну заяву про полонених українських моряків

Цікавим виглядає коментар Лаврова стосовно ситуації на Донбасі. Він підкреслив, що Росія зобов’язана дотримуватися Мінських домовленостей і не має намірів визнавати самопроголошені “республіки” – так звані “ДНР-ЛНР”. Це, з одного боку, потужний сигнал їх мешканцям та маріонетковому “керівництву”, з іншого – демонстрація «спроможності до компромісу». Звісно, у кремлівському розумінні.

Днями Державна дума ухвалила (у підтримці Радою Федерації сумнівів немає) закон, який дозволяє президенту РФ визначати категорії громадян, які мають можливості для спрощеного отримання російського громадянства. У відповідних коментарях йдеться саме про Україну, адже Петро Порошенко, на думку Лаврова, перейшов усі межі. Дозволю собі припустити, що російські дипломатичні установи по всьому світу будуть жваво роздавати російські паспорти, які можуть «зіграти» у важливий для Кремля момент. РФ використає досвід Угорщини, яка не лише наділяє своїм громадянством, але і радить не повідомляти про це. Цікаво, що підтримкою «співвітчизників» у 30-х роках ХХ століття серйозно опікувався режим Адольфа Гітлера, завдяки чому фольксдойче часто виконували роль п’ятої колони у різних країнах Європи.

Отже, висновки з останніх заяв Лаврова невтішні: Росія не має намірів змінювати власну політику – хоча б у відповідності з законами здорового глузду. Заяви Володимира Путіна під час нещодавньої колегії Міністерства оборони, де у якості зброї масового впливу був присутній предстоятель РПЦ Кіріл (Гундяєв) – найкраще тому підтвердження. Шукати шляхи порозуміння з оточуючим світом у РФ не хочуть, їм куди ближче продовження перебування у режимі «фортеця в облозі».

Схоже, у російських медіа найближчим часом почнеться поєднання демонстрації «братерства» щодо України з черговою дозою військової істерії. Кремль і надалі буде намагатися розширити плацдарми гібридної агресії: від загострення ситуації у Азовському морі до втручання в електоральні процеси на Європейському континенті.

Євген МАГДА, директор Інституту світової політики, спеціально для НАРОДНОЇ ПРАВДИ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *