П’ять років трагедії 2 травня: кого покарано та чого очікувати в Одесі?

П’ять років минуло після трагічних подій в Одесі. Але справжні винуватці так і не були покарані. Чому так сталося і чого очікувати в Одесі 2 травня – в матеріалі 24 каналу.

Що відбулося в Одесі 2 травня 2014 року?

2 травня 2014 року в Одесі відбувалися акції проукраїнських жителів міста. На них напали проросійські колаборанти. Конфлікт виник на вулиці Грецькій. Там під час сутичок загинуло шестеро людей.

Потім протистояння перемістилися на Куликове поле. Там було розташоване наметове містечко так званого антимайдану. Частина антимайданівців втекли до Будинку профспілок, де спалахнула пожежа. Більшість людей задихнулася чадним димом. Загалом у цей день загинуло 48 людей.

Читайте також: Відновлення сепаратизму в Одесі: чи зможе «Порто-франко» знищити українську економіку

Проросйські сепаратисти з мовчазної згоди міліції цілили по мирних жителях

Тодішній глава Одеської облдержадміністрації Володимир Немировський звільнився. А начальник обласної міліції Дмитро Фучеджі, якого звинувачували у сприянні сепаратистам і організації заворушень, втік.

Читайте також: Одеса – українське гангстерське місто, – Le Monde

За інформацією активістів і свідків, антимайданцівцям фінансово і організаційно допомагали з Росії. Серед них також було чимало радикально налаштованих громадян РФ.

Кого покарано?

Судові вироки були лише щодо двох антимайданівців. У кримінальному провадженні щодо подій 2 травня підозрюють 26 осіб. Основних учасників антимайдану, які напали на мирних жителів – 19 осіб – у 2017 році було виправдано Іллічівським міським судом. В Миколаївському апеляційному суді вже одинадцять разів відкладено розгляд оскарження цього рішення у зв’язку з тим, що на засідання не приходять учасники антимайдану.

Одеса будинок профспілок
В Будинку профспілок задихнулися десятки людей

Колишнього керівника Одеського ГУ МВС Петра Луцюка, якого підозрюють у сприянні масовим заворушенням, ще в 2015 році звільнили з-під домашнього арешту.

Відповідальність за насильство 2 травня 2014 року в Одесі: відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *