Ремонт підземних переходів у Полтаві зупинився, тому що бригади поїхали працювати в Польщу

Міський голова пояснив причину, чому в обласному центрі тільки в грудні почали ремонт підземних переходів

Під час 13-ї сесії Полтавської міськради 7-го скликання та вже в рамках післясесійної прес-конференції міський голова Полтави Олександр Мамай пояснив ситуацію із ремонтом підземних переходів у Полтаві. Мова йде про переходи біля Головпоштамту та на перехресті вулиць Європейської та Шевченка. Переходи вже четвертий місяць стоять без облицювання, а роботи майже не ведуться.

Міський голова пояснив, що в курсі цієї проблеми:

— У нас зараз ремонтують підземні переходи. Дойшли до грудня місяця. Знаете чому так довго? Приходе підрядник, той, що взявся, і каже: «Уявляєте, вранці прийшов… вся бригада в Польщі». Уявляєте собі? Третій рік, зараз ми переходимо, Мала академія мистецтв. Слава Богу, атрибути ті позбивали. Третій рік переходимо. Приходить, так само, вся бригада в Польщі. Ми самі зараз не знаємо, як будемо робити. Ми хочему повністю замінити бруківкувід «Злато Місто» до Білої Альтанки, щоб вона вся однакова була. Ми ще не знаємо, хто буде робити. Ми хочему зробити дорогу, ми хочемо те — але в нас немає підрядників. Тому шановні депутати, якщо у вас є перевізник якийсь додатковий, підрядник — будь ласка — всіх їх до Сінельніка.
Бруківка на вулиці 1100-річчя Полтави, про казав Олександр МамайБруківка на вулиці 1100-річчя Полтави, про яку казав Олександр Мамай

Також мер повідомив, що у 2018 році на 40% збільшено зарплату працівникам КП «Полтаваелектроавтотранс», адже на сьогодні вони отримують найменшу зарплату в України серед колег. По цій причини частина із водіїв та кондукторів поїхали в Кременчук, де зарплата більша.

Нагадаємо, що у 2016 році влада відреагувала на петицію від полтавців з вимогою відремонтувати плитку у підземному переході поблизу Головпоштамта. Начальник УЖКГ виконкому Сергій Сінельнік повідомив, що орієнтовно за 375 тис. грн (але не дорожче) виконавець робіт зніме стару плитку, влаштує гідроізоляцію і приклеїть плитку на місце.

Вже у середині серпня 2017 року влада Полтави за 2,8 млн грн замовила капремонт двох старих підземних переходів у центрі міста: біля Центрального ринку та Будинку зв’язку. Обидва договори були підписані із полтавським ТОВ «Техно Холдинг». Згідно з документами, до кінця року підрядник мав капітально відремонтувати переходи на перехрестях:

  • вул.Шевченка та вул. Європейської — за 1 366 458 грн;
  • вул.Соборності з кільцем та вул.1100-річчя Полтави — за 1 411 054 грн.

Згідно з даними Мін’юсту, «Техно Холдинг» відкрили у 2014 році двоє полтавців: Володимир Гуцуляк та Сергій Щегула.

Та вже в кінці серпня стало відомо, що капремонт двох підземних переходів у центрі Полтави закінчуватиме інша фірма — ТОВ «Інтехсервіс». Остання має спільного власника (Сергія Щегулу) із першою — «Техно Холдинг». Суми в нових договорах не відрізняються не на копійку. До речі, УЖКГ вже заплатило першій фірмі 830 тис. грн. Щоправда, не зрозуміло, чи буде «Техно Холдинг» повертати кошти, адже робіт на таку суму явно не виконано.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *