У Кремлі слідкують за заявами Зеленського. Хочуть продовжити переговори

Український олігарх і голова політради «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук заявив, що Кремль хоче більше дізнатися про політичні погляди Володимира Зеленського і переконатися, що той виконає умови Мінських угод, на відміну від Порошенка.

Про це він розповів в інтерв’ю Reuters.

«Вони хочуть побачити, що буде потім. Хто буде у його (Зеленського – ред.) оточенні», – каже Медведчук.

Медведчук пояснює іноземним журналістам, що знає Путіна 19 років, що є хрещеним батьком його доньки, і що провів останні перемовини з президентом РФ кілька тижнів тому.

Кремль дав зрозуміти, що буде радий бачити главою України не Петра Порошенка. Але олігарх не уточнив щодо Зеленського, сказав лише, що він уважно слідкує за заявами кандидата і сподівається, що новий президент зможе заключити мирну угоду на Донбасі.

Кремль не одразу відповів, чи діяв Медведчук від його імені, чи через власні мотиви.

Видання зазначає, що основна увага Росії прикута до повернення окупованих нею територій до складу України на вигідних Путіну умовах. Адже це гарантуватиме деякі полегшення від санкцій, введених ЄС у 2014 році через ініційовані бойові дії.

Дотепер Зеленський говорив, що хоче миру на Донбасі і продовжити перемовини, однак не виконуватиме частини Мінських угод.

Медведчук вважає, що Зеленський іде неправильним шляхом, але додав, що має надію, що кандидат змінить свою позицію у разі обрання президентом.

«Може, він зрозуміє, що заради миру він повинен це зробити?

…Ми не говоримо, що повинні цілуватися та обійматись. Ми говоримо про відновлення прагматичних економічних відносин», – сказав олігарх.

За словами Медведчука, угода щодо повернення окупованих територій до складу України може бути досягнуто «протягом кількох місяців» і реалізовано на місці «упродовж 6-8 місяців».

Це призведе до змін у Конституції України.

Олігарх каже, що проконсультує Зеленського щодо цього питання за потреби, і що його партія «Опозиційна платформа – За життя» потенційно може співпрацювати із Зеленським у парламенті після виборів у жовтні 2019 року.

Раніше Зеленський вже пояснював, що не готовий до такої коаліції, однак не сказав, чи готовий він працювати разом на спеціальній основі.

Нещодавно Росія припинила експорт нафтопродуктів до України, на що Медведчук відповів: «Якщо ми не зробимо цього і продовжимо антиросійську істерію, наше життя ще більш погіршиться».

Нагадаємо, 51,8% виборців відповіли, що голосуватимуть у другому турі за кандидата у президенти Володимира Зеленського, 19% – за чинного главу держави Петра Порошенка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *