Україні не вдалося узгодити з МВФ положення про відбір суддів Антикорупційного суду

Українська сторона і Міжнародний валютний фонд дотепер не погодили роль Громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів Вищого антикорупційного суду.

Про це Українським Новинам повідомило джерело в парламенті.

«Із МВФ не домовилися», – сказав він.

За словами джерела, перед початком пленарного засідання відбулася нарада голови парламенту Андрія Парубія з лідерами фракцій.

Крім того, зазначається, що на цій нараді був присутнім прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Співрозмовник наголосив, що поки не зрозуміло, чи буде розпочато розгляд законопроекту в середу.

За даними УНН, яке також посилається на проінформоване джерело у Раді, Гройсман приїзжав до парламенту, щоб вмовити парламентарів погодитись на вимоги Міжнародного валютного фонду стосовно Антикорупційного суду. 

«Гройсман приїзжав до парламенту, щоб вмовити парламентарів погодитись на вимоги МВФ стосовно Антикорупційного суду, тобто права вето для міжнародних експертів. Він аргументував це тим, що без грошей МВФ Україна просто не зможе далі триматися «на плаву». Ціна питання 1 млрд доларів – без них можна готуватися чи не до дефолту», – повідомив співрозмовник агентства.

Він додав, що серед вимог МВФ є те, що кандидати на суддів Антикорупційного суду мають бути повністю незалежними від української влади та «майже неможливе подолання вето».

«Серед депутатів є серйозні побоювання, що після початку роботи такого, повністю незалежного суду, кількість «ув’язнених» за корупцію буде дуже велика», – резюмувало джерело.

Нагадаємо, напередодні спікер парламенту Андрій Парубій запевнив, що Верховна Рада України в четвер, 24 травня, має розглянути і прийняти закон про Антикорупційний суд.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *