В Україні злетять ціни на газ: що треба знати

В червні 2019 року збільшаться на 4,5-4,9% в порівнянні з травнем кінцеві ціни на газ для побутових споживачів (населення) слідом за зростанням ціни газу, що відпускається НАК “Нафтогаз України” для промислових споживачів на умовах передоплати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Після низки рішень уряду, що спрямовані на недопущення купівлі газу населенням за ціною вищою, аніж для промислових споживачів, кінцева ціна газу для цієї категорії визначається як середня ціна продажу газу “Нафтогазом” промисловості за минулий місяць, а також 2,5% -й націнки “газзбутів”, тарифу “Укртрансгазу” на транспортування, тарифу облгазу на розподіл і ПДВ.

Як відомо, з 1 листопада 2018 року  ціна на газ для побутових споживачів була підвищена на 23,5%, а  з 1 травня 2019 року гранична ціна на газ повинна була зрости ще 15%. У той же час встановилася з весни 2019 року кон’юнктура на європейському ринку привела до зниження ринкової ціни на газ нижче встановленого урядом для населення регуляторного рівня.

Враховуючи звернення “Нафтогазу”про зниження ціни на газ, що відпускається для потреб побутових споживачів, Кабмін не став скасовувати спецзобов’язання (ПСО) “Нафтогазу” продавати природний газ для потреб населення, виробників теплової енергії та релігійних організацій, але в квітні-травні 2019 року своїми постановами  прив’язав  ціну газу для населення до ціни промисловості.

Нагадаємо, відповідно до меморандуму з МВФ за програмою stand-by Україна повинна була підвищити ціну на газ для населення на 15% 1 травня, але НБУ в своїх прогнозах відстрочив підвищення ціни на газ на осінь.

Раніше Департамент комунікацій НАК «Нафтогаз України» повідомляв, що Кабінет Міністрів і Національна акціонерна компанія знизили регульовану ціну на «блакитне паливо» для населення та теплову генерацію на травень.

Також повідомлялося, що в України закінчується термін дії контракту щодо транзиту російського газу і Російська Федерація може цим скористатися — зупинити поставки блакитного палива територією нашої країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *