Верховний Суд визнав законними дії правоохоронців та прикордонників, які у лютому 2018 року видворили експрезидента Грузії і ексголову Одещини Міхеіла Саакашвілі до Польщі.

Про це повідомила пресслужба Верховного суду у Facebook, передає Українська правда.

"Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Міхеіла Саакашвілі у справі за його позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, Міністерства внутрішніх справ стосовно визнання незаконними та скасування рішення та вчинення дій щодо реадмісії позивача до Республіки Польща".

Суд виніс рішення 19 листопада.

Саакашвілі просив визнати незаконними дії цих органів влади, які 12 лютого 2018 року видворили його з України до країни попереднього перебування.

Своїм рішенням Верховний Суд залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій, які також визнали повернення Саакашвілі до Польщі законним.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

У липні 2017 року президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства Саакашвілі.
Підставою назвали те, що в 2015 році Саакашвілі нібито вказав недостовірну інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про судимість. Сам політик заперечував, що підписувався під такою анкетою.

Київська влада вислала Саакашвілі до Польщі, звідки він тріумфально прорвався в Україну 10 вересня 2017 року.
Українські правоохоронці висунули Саакашвілі звинувачення, що він отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на організацію протестних акцій в Україні.

12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали у ресторані Києва.

Пізніше у Державній прикордонній службі підтвердили, що видворили лідера партії "Рух нових сил" до Польщі.

Джерело в правоохоронних органах зазначило "Українській правді", що Польща прийняла Саакашвілі за процедурою реадмісії.

Пізніше Саакашвілі прилетів до Нідерландів, де планував зустрітися з родиною. Він оформив у Нідерландах посвідчення особи, що дало йому право на проживання та роботу в Євросоюзі.

Голова Мостиського прикордонного загону ухвалив рішення заборонити лідеру "Руху нових сил" Міхеілу Саакашвілі в’їзд в Україну до 13 лютого 2021 року.

У березні 2018 року Генпрокуратура призупинила кримінальне провадження стосовно Саакашвілі.

28 травня президент Володимир Зеленський вніс зміни до указу свого попередника Петра Порошенка та повернув громадянство екс-губернатору Одеської області Міхеілу Саакашвілі.

29 травня Саакашвілі повернувся до України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *