15.04.2021

Всі справи щодо Майдану буде закрито через поправку до Кримінального процесуального кодексу від депутата Ляшка — депутат

Підтримана парламентом поправка нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового про скорочення строків досудового розслідування призведе до закриття справ проти чиновників часів Віктора Януковича і представників чинної влади, причетних до корупції. Таку думку висловила народний депутат від фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

Після ухвалення законопроекту №6232 «Про внесення змін у Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України та інші законодавчі акти» кримінальні провадження у справах, пов’язаних із злочинами проти учасників Євромайдану, неминуче будуе закрито. Про це написала у Facebook народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник.

На її думку, це стане наслідком того, що Рада підтримала поправку №109 до цього законопроекту, автором якої є нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий.

Поправка Лозового передбачає внесення змін до статті 219 Кримінального процесуального кодексу України щодо скорочення строків досудового розслідування. Зокрема, термін досудового розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів буде обмежено шістьма місяцями – від моменту встановлення особи підозрюваного до винесення підозри. Зараз максимальна тривалість розслідування становить в особливих випадках 15 років.

Термін перебування у статусі підозрюваного буде скорочено із 12 до двох місяців.«Рада нанесла безвідворотну шкоду покаранню злочинців! Усі справи по Майдану будуть закриті! Усі справи проти злочинної влади Януковича (екс-президент України Віктор Янукович. – ред.) будуть закриті! Усі справи проти корупціонерів чинної влади будуть закриті!» – написала Сотник.

Слідчі будуть змушені також закрити багато інших кримінальних проваджень, уважає нардеп.

«Убивці, грабіжники, терористи та насильники можуть вийти на свободу вже в день, коли президент підпише законопроект №6232 про зміни в процесуальні кодекси. Я звертаюся до всіх громадських, правозахисних організацій та правничих спільнот: допоможіть зупинити це безглуздя!» – ідеться у публікації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *